Tašky a pouzdra na plynové masky

Ke každé plynové masce doporučujeme dokoupit tašku. Dnes už se vyrábí tašky ve spoustě stylů. Přesto však převládá armádní styl, který je u vlastníků masek velmi oblíbený a perfektně se k nim hodí.

Proč pořizovat obal na plynovou masku?

Ačkoli vám v některých situacích mohou masky zachránit život, nejsou nerozbitné. A právě ve chvíli, kdy svou masku často přenášíte z místa na místo a vystavuje je tak možnému poškození, doporučujeme pořídit alespoň základní obal. A jak se může taková maska poškodit?

  • můžete nečistotami ucpat filtry a nezbyde vám pak nic jiného než koupit nové, které mohou být dražší než samotná brašna
  • poškrábat od tvrdého povrchu zorníky a zhoršit nebo úplně znemožnit výhled z masky
  • zavadit stahovacími páskami a přetrhnout nebo naštípnout je

Jak poznám, že kupuji kvalitní pouzdro na plynovou masku?

Většinu pouzder vyrábí sami armády pro své vojáky, a proto se můžete spolehnout, že budou kvalitní. U nás najdete celou řadu výrobců. Máme pouzdra od Armády ČR, švédské, britské nebo belgické armády. V některých případech si můžete vybrat dokonce použité pouzdro, které může vykazovat známky nošení, ale nebude poškozené a může vám tak za příjemnou cenu ještě léta posloužit.

Než se však začnete po nějakém pouzdru na plynovou masku shánět, podívejte se, jestli náhodou není u vámi vybrané masky pouzdro součástí balení. U některých masek je to zcela běžné.